Loišov dvor - Baška

loisov dvor baska-03Loišov dvor je farma, ktorá sa zaoberá chovom kôz, oviec, kráv. Za základ svojej výroby považuje dodržiavanie tradícií pri samotnej výrobe, kvalitné životné pohodlie pre zvieratá a starostlivosť o nich.

Vodné nádrže - Bukovec

vodne nadrze bukovec-01V blízkom okolí obce Bukovec sa nachádzajú dve vodné nádrže postavené na rieke Ida. Horná nádrž je rezervoárom pitnej vody. Bola vybudovaná v rokoch 1968 až 1976, do prevádzky bola uvedená v roku 1975.

Strelnica a strelecký klub - Hodkovce

strelnica-hodkovce-06V katastri obce je umiestnená Strelnica Streleckého klubu Hodkovce. Pre návštevníkov ponúka možnosť aktívneho oddychu v nádhernom prostredí.

Jasovská jaskyňa - Jasov

jasovska jaskyna-01Jasovská jaskyňa, nachádzajúca sa v najvýchodnejšej časti Slovenského krasu, na východnom úpätí Jasovskej skaly je jednou z najstarších jaskýň na Slovensku. Verejnosti sprístupnená bola už v roku 1846 premonštrátskymi kanonikmi.

Golfový areál - Malá Ida

Mala Ida golfovy arealPri obci Malá Ida sa nachádza nové 9-jamkové ihrisko s rozlohou 30 ha. Je teda v súčasnosti najväčším 9-jamkovým ihriskom v spádovej oblasti Košíc.

Hvezdáreň a planetárium - Medzev

hvezdaren a planetarium medzev-02Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria so sídlom v Moldave nad Bodvou prevádzkuje v meste Medzev v budove, ktorá je majetkom Košického samosprávneho kraja hvezdáreň a jediné planetárium v okrese Košice – okolie.

Múzeum kinematografie – Medzev

muzeum kinematografie medzev-01Múzeum kinematografie rodiny Schusterovej je zriadené v rodnom dome Rudolfa Schustera. Nachádza sa v zrekonštruovanom rodinnom dome nemeckého typu s nádvorím a záhradou. Verejnosti je sprístupnené od 1. novembra 2007.

Mural Global - Poproč

mural global poproc-02V obci Poproč bol po prvý krát na Slovensku zrealizovaný medzinárodný projekt maľovania veľkoplošných obrazov na fasády domov alebo oporné múry.

Zaujímavé miesta - atraktivity

contentmap_module

Loga partnerov