Bukovec

Erb obce Bukovec

Počet obyvateľov: 816
Rozloha: 1082 ha

Adresa Obecného úradu: Bukovec 83, 044 20 pošta Malá Ida
Telefón: 055/ 6853 232
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: www.bukovec.sk

Informácie o obci

Obec Bukovec sa rozprestiera na hranici severozápadnej časti Košickej kotliny a Slovenského Rudohoria. História a vznik obce sa datuje do roku 1347 s vtedajším názvom villa Bakolch. Na území obce boli objavené náleziská striebra a v 15. storočí bola realizovaná aj jeho ťažba.

Pôvodné obyvateľstvo obce sa živilo tradične poľnohospodárstvom ale aj výrobou surových tehál, či náradia. Vďaka ložiskám striebra mali ľudia možnosť pracovať aj v strieborných baniach.

Obec Bukovec sa vďaka svojej vodnej nádrži pod Bukovcom stala vyhľadávanou rekreačnou oblasťou nie len pre obyvateľov z okolitých miest a obcí ale aj pre turistov z celého Slovenska, ktorí toto miesto vyhľadávajú za účelom relaxácie, kúpania a pestovania vodných športov. Nad Bukovcom sa nachádza veľká Bukovecká umelá nádrž, slúžiaca ako zásobáreň pitnej vody pre mesto Košice a jeho okolie. Táto nádrž nie je prístupná pre verejnosť.

Charakteristika erbu

Bukovec erbMotív erbu sa nesie v duchu prírody a bol vytvorený na základe odtlačku obecného pečatidla pochádzajúceho z roku 1700.

Erb tvorí strieborný štít, v ktorom zo zelenej trávnatej plochy rastie statný zelený buk. Jeho najdlhšie bočné vetvy sú osídlené dvoma červenými bažantmi, ktorí sú odetý v zlatej zbroji.

contentmap_plugin

Tags: Bukovec

Loga partnerov